Baja TT Sharish GIN

22-24.09.2023
Reguengos de Monsaraz, Portugalia

Baja TT Sharish GIN to kolejny rajd z cyklu Pucharu Europy FIA. 

Organizator przewidział 426 km tras odcinków specjalnych. Zawodnikami są Grzegorz Brochocki i Grzegorz Komar startujący w Canam Maverick’u, szykujący się do swojego wystąpienia w Rajdzie Dakar 2024.

Cały zespół odbył odbiory administracyjne, samochód badanie kontrolne. Dodatkowo sprawdzone zostały ustawienia pojazdu podczas Shakedown’u.

Dzień 1

Nasi zawodnicy Greg i Grzegorz po 7,3 km prologu są na 10 miejscu w klasie T4 czasem 6:43. Wszystko przebiegło według planu i jesteśmy bardzo zadowoleni!

Dzień 2

Załoga Grzegorz Brochocki i Grzegorz Komar (#403) ukończyła etap (183km OS) bez najmniejszych problemów zajmując ósme miejsce w klasie T4. 

Trasa prowadziła przez trudny teren z uwagi na ogromną ilość kamieni oraz dużą ilość kurzu.

Dzień 3

Załoga szczęśliwie ukończyła rajd bez najmniejszych problemów nawigacyjnych czy technicznych zajmując 6 miejsce w swojej klasie.

Nasz serwis spędzi kilka najbliższych dni w Lizbonie w siedzibie JB Racing, gdzie będzie miał czas na przygotowanie auta na kolejne dwa rajdy w Maroku: BAJA Morocco oraz Rallye du Maroc.

Kolejny start już 1-go października w Maroku!

Podsumowania zawodników: 

Grzegorz Brochocki:

Odczarowaliśmy Portugalię! Po raz pierwszy zawodnicy zespołu OVERLIMIT ukończyli rajd w tym kraju. Był to pierwszy rajd z trzech, które są dla nas sprawdzianem przed Dakar Rally. Jestem bardzo zadowolony! Auto od strony mechanicznej spisało się świetnie, zespół też! Jechaliśmy autem w pełnej w specyfikacji Dakarowej, wiec mieliśmy auto cięższe o 150kg od konkurencji. Tym bardziej jesteśmy bardzo zadowoleni z wyniku!

Grzegorz Komar: 

Rajd był stosunkowo prosty nawigacyjnie. Nie można go w żaden sposób porównać do maratonów pustynnych. Dla mnie prawdziwym sprawdzianem będzie start w rajdzie Rallye du Maroc gdzie będziemy korzystać z takich samych urządzeń nawigacyjnych jak na Dakarze. Na najbliższym rajdzie zastąpi mnie Rafał Marton, a ja całemu zespołowi tym razem kibicował będę z Polski. 

Galeria

Kilka ujęć z rajdu

CTA pre head

Chcesz być częścią świata rajdowego? 

Pojedź z nami na rajd!
Zobacz więcej

Pozostałe rajdy

BAJA MOROCCO
BAJA POLAND 2023
RAJD POLSKIE SAFARI
BAJA BORNE SULINOWO
MAROCCO DESERT CHALLENGE
BAJA DRAWSKO
FENIX RALLY
BAJA 22
BALKAN OFFROAD RALLYE
BAJA POLAND
ITALIAN BAJA ​
FENIX RALLY
1 2 3 5
Zobacz wszystkie rajdy
crossmenuchevron-down