BALKAN OFFROAD RALLYE

24-30.10.2022
centralna części Rumunii

W edycji 10-lecia rajd powrócił do korzeni - w tereny Karpat, w centralnej części Rumunii. Trasy charakteryzowała duża różnorodność – mieszanka szybkich tras, tras alpejskich, elementów wspinaczkowych i zjazdowych. Rajd trwał 6 dni, zagwarantował ok 900 kilometrów oesowych, dwa biwaki (w Sighisoarze i Albie Iulii) i dużo zabawy!

Jechaliśmy dużą grupą - 7 mechaników i serwisowaliśmy aż 5 załóg! Zobaczcie sami:#118 Patrycja Brochocka i Karolina Zysnarska w Canam Maverick w klasie SSV#216 Grzegorz Brochocki i Grzegorz „Bzyku” Komar w Toyota LC 200 w klasie cars limited#217 Krzysztof „Wincent” Wicentowicz i Ania Kromolicka w Dacia Duster w klasie cars open #218 Bartek Wajzer i Patryk Sudoł w Dacia Duster w klasie cars limited#219 Jarek Andrzejewski i Maciej „Kopara” Radomski w Korbie (Toyota LC 90)

Tak jak organizator obiecywał zawodnicy zmagali się z różnymi warunkami na trasie: błotem, pułapki nawigacyjnymi, wieloma podmokłymi miejscami, trasami górskimi!  Na kierowców czekało dużo ostrych podjazdów, stromych zjazdów, wąskich przejazdów w lesie, kamieni większych niż koło i deszcz. Poza takimi warunkami były jeszcze szybsze szutrowe partie w stylu wrc w dolinie górskiej (z jednej strony skaly, a z drugiej las/ rzeka i spadek) z wieloma mostkami i ostrymi zakrętami, a poza tym długie przejazdy wzgórzami, polanami z przepięknym widokiem na góry lub wąskimi przejazdami między polami kukurydzy!

Po 6 dniach jazdy (15 km prolog i 5 dni pełne rajdowych zmagań) wszyscy znaleźli się na mecie!

Na podium zameldowali się:- Grzegorz Brochocki i Grzegorz Komar za 1 miejsce w klasie limited - Bartek Wajzer i Patryk Sudoł za 3 miejsce w klasie limited  - Jarek Andrzejewski i Maciej Radomski za 2 miejsce w klasie open (walterteam.pl) #118 Patrycja Brochocka i Karolina Zysnarska zajęły 5 miejsce w klasie SSV / na 43 pojazdy, jest to fantastyczny wynik! A dziewczyny były jedyną w pełni kobiecą załogą #217 Krzysztof „Wincent” Wicentowicz i Ania Kromolicka zajęli 8 miejsce w klasie open! To był pierwszy maraton zarówno Wincenta jak i Ani (a do tego jej debiut w pilotowaniu!)Dodatkowo Bartek Wajzer i Patryk Sudoł zajęli 1 miejsce w klasyfikacji RBI Grand Masters Award, która składała się z cyklu 3 rajdów: Fenix Rally, Breslau Poland, Balkan Offroad Rallye

Gratulujemy wszystkim innym polskim załogom za podium jak i ukończenie rajdu!!!

Gallery

Few rally shots

CTA pre head

Chcesz być częścią świata rajdowego? 

Pojedź z nami na rajd!
See more

Other rallies

BAJA MOROCCO
Baja TT Sharish GIN
BAJA POLAND 2023
RAJD POLSKIE SAFARI
BAJA BORNE SULINOWO
MAROCCO DESERT CHALLENGE
BAJA DRAWSKO
FENIX RALLY
BAJA 22
BAJA POLAND
ITALIAN BAJA ​
FENIX RALLY
1 2 3 5
See all rallies
crossmenuchevron-down